1 » 2 » Jaki grzejnik do łazienki wybrać?3

Kategorie

Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Data dodania: 26-10-2022

Projektowanie wnętrza łazienki oznacza wiele decyzji, które mają wpływ na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Jaki grzejnik do łazienki będzie najlepszy? To istotna kwestia, którą warto dobrze przemyśleć. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem – dowiesz się, jaki grzejnik do łazienki w bloku sprawdzi się najlepiej, a także jak dopasować model grzejnika do wystroju wnętrza.Jaką rolę pełni kaloryfer łazienkowy?

 

Grzejnik w łazience jest jednym z elementów centralnego ogrzewania, a jego zadaniem jest wymiana energii pomiędzy instalacją a pomieszczeniem. Kaloryfer łazienkowy ma przede wszystkim na celu ogrzanie wnętrza, w którym jest zamontowany. Jak to działa? W grzejnikach znajduje się gorąca woda lub specjalny płyn grzewczy, które sprawiają, że rurki się nagrzewają, a następnie oddają ciepło do wnętrza. To jednak niejedyna rola grzejników łazienkowych. Mają one również za zadanie obniżanie poziomu wilgoci, który w łazience bywa wyjątkowo wysoki. Wiele osób wykorzystuje kaloryfery łazienkowe również do suszenia prania, a także jako część wystroju wnętrza. Ale jaki kaloryfer do łazienki wybrać? Poznaj popularne warianty i wybierz odpowiedni model dla siebie!

 

Rodzaje grzejników do łazienki

 

Klasyczny grzejnik łazienkowy przypomina z wyglądu drabinkę, dlatego często nazywany jest grzejnikiem drabinkowym. Taka konstrukcja składa się z dwóch podłużnych kolektorów (z aluminium lub ze stali) oraz szczebelków – zaokrąglonych lub płaskich rurek. Grzejniki łazienkowe występują w wielu różnych rozmiarach i formach, wśród których można wyróżnić trzy rodzaje w zależności od sposoby zasilania i podłączenia:

  • kaloryfery wodne – można nimi grzać wyłącznie w okresie grzewczym lub wtedy, kiedy instalacja centralnego ogrzewania jest włączona w domu,
  • kaloryfery wodno-elektryczne – ten rodzaj grzejników różni się od wodnych tym, że mogą być wykorzystywane również poza sezonem grzewczym,
  • suszarki elektryczne (nie są klasycznymi grzejnikami) – nie służą do ogrzewania pomieszczenia, natomiast doskonale sprawdzają się do suszenia prania.

W ofercie sklepu internetowego Ciepła Łazienka dostępne są grzejniki łazienkowe podzielone na takie kategorie jak:

  • grzejniki elektryczne i suszarki do ręczników,
  • grzejniki stalowe,
  • grzejniki ze stali nierdzewnej,
  • grzejniki ze stali nierdzewnej PVD,
  • akcesoria do grzejników ze stali nierdzewnej.
 

O czym warto pamiętać?

 

Wyposażenie łazienek musi być odpowiednio dopasowane do charakteru i specyfiki wnętrza. Zwróć uwagę na moc grzejnika – to najważniejszy parametr, od którego zależy szybkość i efektywność nagrzewania się pomieszczenia. Aby ogrzać 1 metr kwadratowy potrzeba mniej więcej 120 watów, jeśli pomieszczenie jest dobrze zaizolowane. Pamiętaj również o sposobie podłączenia, szczególnie jeśli robisz remont w łazience ze starą instalacją, np. wymieniając stare kaloryfery żeliwne na nowoczesne modele.


Istotną kwestią jest też design. Jaki kolor grzejnika do łazienki warto wybrać? Dopasuj go do wystroju wnętrza, aby dobrze komponował się z całością. Oprócz klasycznych, białych wariantów, warto zwrócić uwagę na modele w odcieniach grafitu, czerni czy też złota. A jaki grzejnik do łazienki przy ogrzewaniu podłogowym warto wybrać? Można połączyć ogrzewanie podłogowe z kaloryferem drabinkowym, jest to jednak skomplikowane zadanie, które warto powierzyć specjalistom. Jeśli połączenie obu instalacji jest niemożliwe, to być może najlepszym rozwiązaniem będą suszarki elektryczne zamiast klasycznego grzejnika.

 

Podsumowanie

 

Wiesz już, jaki grzejnik łazienkowy warto wybrać do swojego wnętrza. Jeśli planujesz remont lub urządzasz nowoczesne wnętrze łazienki, to zaopatrz się w wysokiej jakości wyposażenie. W sklepie online Ciepła Łazienka znajdziesz starannie wyselekcjonowane propozycje na każdą kieszeń, wyróżniające się funkcjonalnością, wytrzymałością oraz zachwycającym designem. Oprócz grzejników łazienkowych oferujemy szafki łazienkowe, prysznice, wanny, zlewozmywaki, armaturę i wiele więcej!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl