1 » 2 » Jaką umywalkę do łazienki wybrać?3

Kategorie

Jaką umywalkę do łazienki wybrać?

Data dodania: 07-02-2023

Osoby urządzające swoją wymarzoną łazienkę często stoją przed dylematem, jaką umywalkę wybrać. Oferowane obecnie wyposażenie łazienek daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Warto jednak dobrze zastanowić się, który produkt najlepiej spełni nasze oczekiwania.Jaką wybrać umywalkę do łazienki?

 

Wydawać by się mogło, że każdy z nas wie, jak wybrać umywalkę. Jednak często zapominamy o istotnych kwestiach, które już na początku powinny zwracać naszą szczególną uwagę.

 

Rodzaj umywalki

 

Umywalki łazienkowe w ostatnich latach zyskały zupełnie nowy wygląd. Nowoczesne i funkcjonalne to już nie tylko przedmiot codziennego użytku, ale również element wystroju. Zastanawiając się, jaką wybrać umywalkę do łazienki, należy zdać sobie sprawę, że na rynku jest kilka ich rodzajów. Wśród nich są:

Rodzaj umywalki powinien też pasować do stylu, w jakim planujemy zaaranżować łazienkę.

 

Rozmiar umywalki

 

Rozmiar zależy od metrażu łazienki i powierzchni, którą chcemy przeznaczyć na umywalkę. Pamiętaj, że w przypadku armatury wymagającej umieszczenia w blacie, również i jego wymiar musisz uwzględnić w planach. Określenie rozmiaru pozwoli Ci zawęzić poszukiwania do kilku modeli. Z drugiej strony powinien on odpowiadać na codzienne potrzeby. Umywalka nie może być za mała, ponieważ trudno wtedy utrzymać czystość. Woda, chociażby podczas mycia rąk, chlapie na podłogę, tworząc nieestetyczne plamy. Również na takich aspektach warto skupić się podczas wybierania rozmiaru.

 

Kształt umywalki

 

Owalne, prostokątne, okrągłe, kwadratowe… Różne kształty dostępne na rynku jeszcze bardziej utrudniają odpowiedź na pytanie, jaką umywalkę wybrać. Tutaj przyjmuje się zasadę, że do mniejszych metraży lepiej wybrać armaturę okrągłą lub owalną. Lepiej prezentuje się ona w takich wnętrzach i nie przytłacza swoim wyglądem.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 

Armatura łazienkowa powinna być łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu łatwiej zachować higienę w tym miejscu. Jeśli zależy Ci szczególnie na tym właśnie aspekcie, warto wybrać umywalki podwieszane lub wiszące. Łatwiej je wyczyścić, ale pamiętaj też o odpowiednim ich montażu.

 

Aby jeszcze lepiej uzupełnić aranżację łazienki, warto kupić pasujące do wnętrza akcesoria do umywalek. Kolor i wygląd korka czy syfonu jest istotnym detalem, który wpływa na ostateczny wygląd tego pomieszczenia. Warto kupować wszystkie te akcesoria w jednym miejscu, by mieć pewność, że będą idealnie do siebie pasować.

 

Jak wybrać umywalkę – podsumowanie

 

Jaką umywalkę wybrać? Pasującą do wnętrza, o odpowiednim kształcie i rozmiarze, a przy tym łatwą w czyszczeniu. Umywalka powinna odpowiadać na potrzeby użytkowników. Warto też zastanowić się przed zakupem, co jeszcze może być ważne, potrzebne. Wiemy, że poszukiwanie tej jednej, idealnej armatury może być czasochłonne, ale naprawdę warto! Raz wybrana umywalka będzie Ci służyć latami.

Polecane artykuły:


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl