1 » 2 » Jaka bateria do czarnego zlewu?3

Kategorie

Jaka bateria do czarnego zlewu?

Data dodania: 06-09-2022

Urządzasz kuchnię i zastanawiasz się, jaka bateria do czarnego zlewu sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jaki kran warto wybrać do ciemnego zlewozmywaka.Bateria do czarnego zlewu – o czym warto pamiętać?

 

Ciemne kolory to odważne rozwiązanie w kuchni, które ma jednak coraz więcej zwolenników. Odpowiednio zaaranżowane głębokie barwy potrafią skutecznie odmienić charakter całego wnętrza. Czarny zlewozmywak jest ceniony za wysoką estetykę – jest nie tylko praktyczny, ale również spełnia funkcję dekoracyjną. Dobrze dobrana bateria do zlewu kuchennego może znacznie wpłynąć na design całego wnętrza. Przy wyborze kranu warto zwrócić uwagę na specyfikę zlewu, czyli głębokość komór, wielkość całego zlewozmywaka, a także materiał, z którego jest wykonany. Chromowana bateria dużo lepiej sprawdzi się do zlewu z granitu niż kran stalowy. Na tej podstawie można zdecydować się albo na pasujący, albo kontrastujący kran.

 

Jaki kran do czarnego zlewu?

 

Bateria do zlewu czarna to najpopularniejszy – i najbezpieczniejszy – wybór do czarnego zlewozmywaka. Wśród ciemnych modeli najpopularniejsze są krany i zlewy granitowe. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na odcień obu elementów, aby idealnie do siebie pasowały. Aby zachować wysoką estetykę całego zestawu, trzeba też przyjrzeć się rodzajom wykończeń. Srebrne baterie mają zazwyczaj wykończenie chromowane lub inox. Odcień baterii powinien pasować do koloru wykończenia – w przypadku srebrnego kranu należy wystrzegać się miedzianych, złotych czy patynowych akcentów.

Zwróć uwagę nie tylko na kolor, ale również rodzaj kranu. Baterie naścienne i stojące montowane w blacie lub otworze zlewozmywaka są najpopularniejszym rozwiązaniem, ale na rynku dostępne są coraz to nowocześniejsze i bardziej innowacyjne propozycje. Bardzo ważna jest wylewka – musi być praktyczna, mieć duży zasięg i umożliwiać swobodne mycie naczyń oraz żywności, a także napełnienie dużego garnka. Wylewka może być ruchoma lub nie, jednouchwytowa lub dwuuchwytowa, wysoka czy sprężynowa – wybór jest naprawdę spory. Do głębokiego zlewozmywaka dobrze sprawdzi się bateria z wylewką typu "U", natomiast do komory płytszej niż 16 cm idealny będzie kran z wylewką w kształcie "F".

 

Jak wybrać baterie do zlewozmywaka?

 

Bateria do zlewu powinna przede wszystkim odpowiadać estetyce wnętrza kuchni, a także stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Dużo zależy też od efektu, jaki chcesz uzyskać. Zupełnie inaczej będzie prezentować się bateria i zlew w jednym odcieniu, niż kontrastowe kolory kranu i zlewozmywaka. Baterie do zlewów powinny również współgrać z otoczeniem – szafkami kuchennymi, blatem czy rodzajem podłogi.

Oprócz estetyki, zwróć uwagę na stronę praktyczną. Bateria do zlewozmywaka powinna być wykonana z trwałego materiału, solidna i komfortowa w użyciu. Zakup gotowego zestawu bateria + zlewozmywak będzie najlepszym rozwiązaniem – masz pewność, że oba elementy doskonale do siebie pasują. Jeśli chcesz samodzielnie dopasować kran do zlewu, to zacznij od wyboru zlewozmywaka, a dopiero później dobierz baterię. Wielkość, kształt i głębokość zlewu będzie determinować to, jaki kran będzie najlepiej pasował.

 

Podsumowanie

 

Jak widać, wybór baterii do zlewozmywaka jest kwestią, której nie można pomijać i bagatelizować. Charakter wnętrza często zależy bowiem od szczegółów dopełniających całą aranżację. Nie wiesz, jakie baterie do zlewu wybrać? Zlewozmywaki i krany z oferty Ciepła Łazienka to szeroka oferta propozycji, wśród których z łatwością znajdziesz idealny produkt dla siebie. Nasze wyposażenie łazienek i kuchni obejmuje takie przedmioty jak baterie kuchenne czarne czy zlewozmywaki granitowe. Zapraszamy do skorzystania z oferty!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl