1 » 2 » Jak ukryć rury w łazience?3

Kategorie

Jak ukryć rury w łazience?

Data dodania: 13-12-2022

Rury grzewcze i sanitarne są nieodłączną częścią łazienki. W nowoczesnym budownictwie często są one ukryte w ścianie. Jednak jak ukryć rury w łazience, gdy biegną one po ścianie lub suficie? Czy da się to zrobić w bezpieczny i niedrogi sposób? W tym artykule poznasz proste i efektywne sposoby ukrywania rur w łazience.Jak ukryć rury w małej łazience? Postaw na praktyczne wyposażenie

 

Jeśli rury zajmują niewielką przestrzeń, np. znajdują się tylko w rogu łazienki albo na jednej ścianie, to najprościej zrealizować meble na wymiar. Należy odpowiednio zaprojektować i wykonać je tak, żeby wpasowywały się w instalację.

 

To doskonały wybór dla osób, które zastanawiają się jak sprytnie ukryć rury w małej łazience. Wykorzystując ten sposób, nie tylko zakrywasz rury, ale także zagospodarowujesz przestrzeń i masz miejsce np. na kosmetyki, czy też chemię domową.

 

Ponadto meble ułatwiają dostęp do instalacji, dzięki temu, gdy ta zacznie np. przeciekać, to można samodzielnie załatać usterkę, zanim zostanie wezwany hydraulik.

 

Najprostsze sposoby jak ukryć rury w łazience – zabuduj je

 

Jeśli nie chcesz głowić się, jak sprytnie ukryć rury w łazience, to najwygodniej jest je zabudować. Najczęściej wykorzystuje się do tego płytę karton-gips. To także niemal jedyny sposób na ukrycie rur w łazience umieszczonych na suficie.

 

Zabudowa rury w łazience jest możliwa na dwa sposoby:

  • Obudowanie całej powierzchni (ściany lub sufitu) – w ten sposób uzyskuje się gładką powierzchnię, kosztem mniejszego pomieszczenia.

  • Obudowanie tylko rury – dzięki temu nie zajmuje się dużo przestrzeni, ale ściana nie jest idealnie gładka.

Obudowa całej powierzchni nie sprawdzi się w małych łazienkach, ponieważ tam często każdy centymetr jest na wagę złota.

 

Ponadto warto pamiętać, że jeśli do instalacji niezbędny jest szybki dostęp, to nie wolno jej trwale zabudowywać. Szczególnej uwagi wymagają rury z gazem – podczas ich zabudowy należy umieścić otwór wentylacyjny umożliwiający rewizję i kontrolę.

 

Jak ukryć rury: wskazówki – bądź kreatywny i zrób z nich dekorację

 

Zamiast zastanawiać się, jak zamaskować za wszelką cenę rury w łazience możesz iść w przeciwnym kierunku i zrobić z nich dekorację. W ten sposób rury przestają szpecić pomieszczenie, a stają się jego integralną częścią, nadającą mu wyjątkowego charakteru.

 

To rozwiązanie spodoba się zwłaszcza osobom lubiącym styl industrialny. Rury biegnące po ścianie, czy też suficie doskonale pasują do takiej łazienki. Należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji i odświeżeniu wizualnym – najczęściej maluje się je na złoty lub czarny kolor. Trzeba zadbać o to, żeby dobrze komponowały się z wnętrzem.

 

Jeśli urządzasz łazienkę w stylu industrialnym, to koniecznie odwiedź nasz sklep. Znajdziesz u nas wyposażenie łazienek, które doskonale pasuje do takich wnętrz. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądać estetycznie i spójnie.

Polecane artykuły:


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl